Medíkový macko

Ľubko je 16 - ročný autista, ktorý býva so svojimi rodičmi v krásnej dedinke Jablonec. 

 

Ocino je vášnivý včelár a záhradkár a Ľubko mu vo všetko pomáha.

 

Tento medík plnil Ľubko, váži 290 gr a je kvetový.

€10
Skladom

Ľubko je šikovný, citlivý chlapec, ktorému v 3 rokoch  diagnostikovali autizmus a narušenú komunikačnú schopnosť. K tomu sa postupom času pridružili ďalšie diagnózy, kvôli ktorým berie lieky, ktoré mu zvyšujú chuť do jedla. Začal trpieť nadváhou, bolesťami nôh a chrbtice. 

 

Máva emočné záchvaty, pri ktorých si ubližuje :-(

 

V rodinke pracuje iba manžel Ľubo, ktorý popri práci stíha aj záhradu a svoje milované včely. Vďaka tomu je Ľubko pravidelne vonku, hýbe sa a so všetkým ocinovi pomáha. Stáča med, plní ho do fliaš, s maminkou vyrábajú mydielka aj krásne sviečky. Maminka sa venuje 24 hodín denne Ľubkovi, pretože popri všetkom má aj poruchy spánku a treba na neho dávať pozor. 

 

Stav sa Ľubkovi zlepšil po delfinoterapii, ktorú absolvoval na Ukrajine: začal sa viac pokúšať o komunikáciu, upokojil sa, dokonca mu mohli vysadiť aj dva psychiatrické lieky. Začal sa viac socializovať a rodičia ho môžu konečne brať medzi ľudí.

 

A my v OZ robíme všetko preto, aby sme tejto rodinke pomohli delfinoterapiu absolvovať pravidelne a Ľubkovi tak skvalitniť život. 

 

Viac o tom, čo robia, nájdete na ich facebookovej stránke: Ľubko ľúbivé medy a sviečky

 

 

 

Kód Kód: 96
Kategória: Dobroty

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie