Kto sme

Čo je pre teba nič,

je pre druhého všetko.

Nenič všetko,

lebo z ničoho nič,

bude druhého nič

tvoje všetko. 

                                             @peace_menka

 

 

Občianske združenie POMOC ZO SRDCA je malé OZ, za ktorým stoja traja ľudia: manželia Ivka a Lukáš a ich kamarátka Barbi. 

 

Prečo nás vlastne napadlo založiť si OZ?

 

Uvedomili sme si totiž, že máme veľké šťastie: sme zdraví, naše rodiny sú zdravé a nič nám nechýba. Na Slovensku sa ale nájdu  rodiny, kde veľa vecí chýba.

Rozhodli sme sa im pomôcť, lebo môžeme....lebo chceme...to, v akom svete žijeme, si tvoríme my sami. A my by sme chceli žiť vo svete, kde ľuďom na ľuďoch záleží. 

 

Dnes pomáhame približne 30 rodinám (počet sa mení podľa aktuálnej situácie), ide najmä o rodiny s autistickými deťmi. 

Staráme sa o ich primárne potreby, ako je jedlo, drogéria, nákup liekov, drevo na zimu...ale o čo nám ide viac, je plnenie ich snov. Vecí, o ktorých si mysleli, že sa nikdy splniť nemôžu. 

Preto posielame malých autistov za delfínmi, preto sme kúpili vírivku, kde sa autíci kúpu, preto sme zaplatili operáciu šliach v zahraničí autistovi, ktorý má aj detskú mozgovú obrnu, preto organizujeme narodeninové párty... aby každé dieťa dostalo, o čom sníva. 

 

A plniť sny môžeme vďaka vám,  pretože celý zisk z predaja týchto predmetov (ktoré vyrábajú členovia OZ, autíci, ich rodinní príslušníci alebo inak hendikepovaní ľudia) je rozdelený medzi rodiny, ktoré to aktuálne potrebujú. 

 

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať. 

 

                                                              Ivka, Barbi, Luky

 

 

Občianske združenie POMOC ZO SRDCA

adresa sídla: Lietavská 3032/2, 85106 Bratislava

IČO: 52535347

DIČ: 2121108781

IBAN: SK26 0900 0000 0051 6463 7465

BIC SWIFT: GIBASKBX

 

 

Späť do obchodu